štúdio Lavish

Vladimíra Ilavská

Ako Lavish funguje?

Zakladateľka Vlaďa Ilavská pravidelne navštevuje burzy starožitností, sklady s vintage nábytkam a dielne v zahraničí, kde vyberá originálne kúsky v rôznych štýloch. V štúdiách v Bratislave a v Prahe preto môžeš nájsť výber nábytku z rôznych ér: bauhaus, art deco, mid-century moderna z 1950s ale aj space age zo 1970s alebo hravú postmodernu. 

Nábytky pochádzajú prevažne z Talianska, Francúzska, Dánska ale aj iných európskych krajín. Zo slovenského a českého dizajnu vyberá najmä chuťovky. 

Dovezené Lavish kúsky sa následne kontrolujú, čistia a podľa potreby renovujú, aby slúžili ešte ďalšie desaťročia. Do procesu renovácie sú zapojení skúsení remeselníci - reštaurátor Miro, čalunník Janko a elektrikár Patrik.

“Chcem takto odovzdávať hodnoty dalším generáciam.”

Lavish tím doplňujú dve šikovné fotografky, Natália v Bratislave a Anna Mária v Prahe, ktoré stretávate aj v štúdiu. 

Vintage hunting

Hľadanie vintage pokladov nie je ani rýchle, ani jednoduché, ani pohodlné – “Ale ten pocit, keď ich nájdem je neopakovateľný!”

Cesty za vintage pokladmi môžeš zažiť spoločne s Vlaďou prostredníctvom Instagramu, kde dokumentuje cesty, zachytáva atmosféru a ukazuje všetky nábytky na dovoz. Prihlás sa k odberu Lavish noviniek a budeš vždy informovaný/á o blížiacich sa cestách a novinkách. 

Prečo práve Lavish? 

“Keď som raz študovala knihu o štýle art deco v angličtine, narazila som na slovo “lavish”. Priznám sa, nepoznala som jeho význam, no veľmi sa mi páčilo, ako znie. A keď som si ho preložila - neváhala som ani sekundu.”

Lavish

adjective /ˈlav.ɪʃ/
distinctive, elaborate, sustainable

“She hunts Lavish collectibles for you”.
"They kept Lavish collectibles at home”.‍